1985'ten bu yana

Tam 30 yıldır en iyi kalite için üretiyoruz

7 Farklı Ülkedeyiz

Avrupa'nın büyük bölümüne ürün tedariği sağlıyoruz

100+ İş ortaklığı

Hergün artan müşterilerimiz/ortaklarımız ile büyüyoruz

Öğreniyoruz

Daima iyisi için hep farklı şeyler öğreniyoruz

Anıl Kağıt

 

Matbaacılık Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Limited Sirketi

1985 yılında faaliyetlerine matbaacılıkla başlayan Anıl Kağıt Matbaacılık Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 1989’da öncelikle Istanbul’da başlayan fantazi kağıt pazarlama çalışmalarını daha sonra bir çok kağıt çeşidiyle genişleterek tüm Türkiye’ye yaydı.

Şirketimiz, 1994 yılı sonrası matbaacılık alanındaki çalışmalarını durdurarak tüm gücünü ve enerjisini fantazi kağıt alanına yöneltmiştir.

Anıl Kağıt, 2003 yılı sonunda iki ayrı Fransız kağıt üreticisi ile anlaşarak her iki fabrikanın da Türkiye için tek yetkili distribütörü oldu. Bu fabrikalardan ilki Avrupa’nın en önemli kırtasiye ürünleri üreticilerinden Clairefontaine-Exacompta Group’a dahil olan Papeterie de Mandeure, ikincisi de Avrupa’nın en eski lüks kağıt üreticilerinden olan Papeterie Zuber Rieder’dir.

“Yüksek kalite, ulaşılabilir fiyat” ideali doğrultusunda 2005 yılında Colessia markasını oluşturan Anıl Kağıt, küçük bir kapasiteyle başladığı fantazi kağıt işleme (converting) çalışmalarında kısa sürede büyük başarı yakalamış ve Türkiye’nin en büyük fantazi kağıt işleme kapasitelerinden birine  sahip hale gelmiştir. Ancak büyüyen kapasitesiyle fark yaratan şirketimiz, bu konumunu yeni yatırımlarıyla daha da iyiye taşıma amacındadır.

Şirketimiz, 2007 yılı sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen lüks kağıt üreticilerinden FiberMark’ın ürünlerinin bir kısmını, yapılan distribötürlük anlaşmasının ardından müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Her geçen yıl FiberMark ürünleri, çeşit artırılarak Türkiye’de vazgeçilmez bir konuma doğru ilerlemektedir.

Hem kendi imalatı olan ürünler hem de ithal ürünleriyle Türkiye fantazi kağıt sektöründe önder konumunda olan Anıl Kağıt aynı zamanda dünyanın en önemli kağıt üreticilerinden ArjoWiggins’in ve Papierfabrik Koehler fabrikasının Türkiye distribütörlerinin başbayiliğini yapmaktadır.

Küresel kağıt piyasasındaki gelişmeleri yakından takip eden şirketimiz, müşterilerine en iyi hizmeti vermek adına sürekli yeni ürünler geliştirmekte ve ürün çeşitlerini çoğaltmaktadır. 2014 yılı itibariyle Anıl Kağıt, ürünleri arasına %100 ağaç kesilmeden, atık mermerden üretilen Taş Kağıt’ı ve oto kokusu üretiminde kullanılan koku kartonlarını eklemiştir.voluptate.

Diğer Ürünlerimiz

Geliştirdiğimiz ürün ve hizmetler